Cashback, czyli pieniądze z kasy sklepowej

2 marca 2011

Cashback to usługa pozwalająca klientom na wygodne wypłacanie gotówki przy okazji płacenia kartą za zakupy w kasie sklepu spożywczego, odzieżowego, restauracji, stacji benzynowej itp. Aby uzyskać daną kwotę, klient przy zakupie musi zgłosić chęć wydobycia dodatkowej gotówki. Jest to łatwy i prosty sposób zdobycia drobnych na życzenie. Klient może dokonać takiej transakcji kilka razy dziennie, zgodnie z ustalonym przez bank, a zarazem wydawcę karty, dziennym limitem wypłat oraz maksymalnie jest w stanie pobrać 200 zł przy każdej jednorazowej wypłacie. Ponadto należy zwrócić uwagę, iż danych pobrań gotówki można dokonać tylko w obiektach oznaczonych specjalnym logo MasterCard / Maestro CashBack / Visa Cash Back. W miarę wzrostu popularności korzystania z tego rodzaju usługi, jest ona już dostępna w ponad 25000 punktach w Polsce. Co więcej, warto wspomnieć, że wypłata gotówki w specjalnie wyznaczonych do tego punktach jest zazwyczaj wolna od opłat, lub jest o wiele niższa niż pobranie żądanej kwoty z bankomatu, nienależącego do banku wydającego kartę.

Zatem przyglądając się bliżej usłudze Cashback, jesteśmy w stanie zauważyć jasne i klarowne zalety użytkowania jej. Pierwszą główna zaletą posiadacza takiej karty jest oczywiście oszczędność czasu gdyż możemy zrealizować daną transakcję podczas robienia codziennych zakupów, bez potrzeby udawania się do bankomatu. Kolejną zaletą jest szeroki zakres dostępności tej usługi, o czym wspomnieliśmy nieco wyżej. Również łatwość i prostotę wykonania możemy zaliczyć do zalet, bowiem do obowiązku klienta należy tylko zatwierdzenie transakcji poprzez wprowadzenie poprawnego kodu pin bądź podpisanie wydruku.

Usługa Cashback powstała przede wszystkim ku zaspokajaniu potrzeb i wymagań klientów, kierując się dobrze znanym powiedzeniem „Klient nasz pan”.