Co powinieneś wiedzieć o kredytach online bez BIK i KRD?

28 listopada 2014

Gdy musimy zaciągnąć zobowiązanie kredytowe, a mamy niezbyt dobrą historię w BIK-u lub KRD, wybieramy spośród ofert firm pożyczkowych. Dostępnych jest wiele możliwości pożyczania pieniędzy bez BIK-u i KRD, nawet przez Internet. Co należy wiedzieć o tych pożyczkach?

Pożyczki bez BIK-u i KRD są zazwyczaj bardzo kosztowne. Niestety firmy pożyczkowe narzucają klientom konieczność płacenia bardzo wysokich odsetek. Do kosztu kredytu dochodzą także różnego typu koszty dodatkowe. Bardzo drogie są na przykład nieterminowe spłaty. Pobierane są także opłaty administracyjne.

Pożyczkę bez BIK-u i KRD uzyskamy całkowicie przez Internet. Nie zawsze jednak będzie to pożyczka w pożądanej wysokości. Firmy pożyczkowe oferują online głównie krótkoterminowe chwilówki o niewielkiej wysokości. Jeśli potrzebujemy znacznie wyższego świadczenia, raczej musimy spotkać się osobiście z doradcą.

Atutem pożyczek internetowych jest szybkość pozyskania środków. Przy niewielkich kwotach pożyczki są udzielane błyskawicznie, pieniądze trafiają bezpośrednio na nasze konto. Jeśli mamy pilny wydatek, ta forma kredytowania może się okazać bardzo wygodna.

Korzystanie z usług firm pożyczkowych przez Internet jest kosztowne, ale także szybkie i wygodne. W sytuacjach losowych, gdy nie mamy możliwości pozyskania środków na niezbędny wydatek z innego źródła, korzystanie z ich usług może być jedynym rozwiązaniem. Zawsze należy dokładnie przestudiować warunki zawieranej umowy. Nawet zawierając ją przez Internet, otrzymujemy pismo do wglądu. Poświęćmy parę chwil na jego przestudiowanie, by nie zaskoczyły nas całkowite koszty pożyczki lub terminy spłaty.