Do 15 listopada składanie wniosków

8 kwietnia 2014

Nowy rok akademicki, nowe wyzwania i nowi studenci, którzy dopiero rozpoczynają swoja przygodę ze studiami. Niestety nie wszyscy mogą studiować mimo że są zdolni i mają wiadomości by stać się studentami.

Chodzi oczywiście o pieniądze, bowiem coraz więcej jest osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej a jak wiadomo studia kosztują. Trzeba zapłacić za akademik lub stancję, trzeba się wyżywić i potrzebne są również pomoce naukowe. Trudno bowiem w tej chwili wyobrazić sobie studenta bez laptopa, bez konta studenckiego, pieniędzy na drobne wydatki itd. Aby przynajmniej mieć tego namiastkę potrzebna jest kasa której jak już powiedzieliśmy wiele rodzin nie ma.

Sytuację z pewnością w jakiś sposób rozwiązuje kredyt studencki, który już od kilku lat funkcjonuje i pomaga studentom w spełnianiu swoich ambicji i marzeń związanych ze studiami. – To prawda kredyt studencki rozwiązuje wiele spraw a przede wszystkim pomaga w studiowaniu. Może nie są to największe pieniądze ponieważ miesięczna transza takiego kredytu wynosi 600 złotych. Ale dla wielu osób jest to pomoc wprost nie do przecenienia. Dla wielu klientów kredyt studencki jest jedyna możliwością finansową aby starać się o dostanie na studia. Dlatego teraz studenci pierwszego roku mogą starać się o kredyt – powiedział jeden ze studentów. Do 15 listopada pierwszoroczni studenci mają czas na złożenie odpowiednich dokumentów w bankach i jeżeli tego nie zrobią oczywiście nie będą mieć kredytów studenckich. Po tym okresie następuje weryfikacja dokumentów i ewentualne uzupełnienia lub odrzucenia wniosków o kredyt studencki.

Na wypłatę pierwszej transzy banku studenci jednak poczekają nawet do marca, bowiem tak długie są procedury. Mimo to warto poczekać i jeżeli bank przyzna kredyt będzie to poważny zastrzyk gotówki.