Kredyt dla studenta-łatwy sposób na studiowanie

30 sierpnia 2011

Czy będąc na studiach wciąż masz problemy z utrzymaniem się w obcym mieście lub opłaceniem na czas czesnego? Jeżeli studia są Twoim marzeniem ale nie stać cię na pokrycie wszystkich kosztów, rozwiązaniem idealnym dla Ciebie jest kredyt dla studenta!

 

Nie ma znaczenia czy zamierzamy podjąć studia na uczelni państwowej czy prywatnej, czy będzie to system dzienny czy niestacjonarny. Aby otrzymać taką pomoc od banku należy zacząć od obliczenia dochodu w naszej rodzinie przypadającego na jedna osobę. Przez ostatnie lata kwota ta kształtowała się na różnym poziome. Na przełomie ostatniego roku spadła ona jednak o 400 zł i w chwili obecnej wynosi 2100 zł. Ustawodawca obniżając tę kwotę ograniczył dostęp do tego sposobu dofinansowania dla wielu młodych, ambitnych przyszłych studentów. Kolejną kwestią jest złożenie wniosku w odpowiednim banku, należy pamiętać, że każdy ma prawo do złożenia jednego wniosku w jednym banku. Można je pobrać na ich stronach internetowych i należy je złożyć z kompletem wymaganych dokumentów w placówkach banków do 15 listopada każdego roku. Banki nie wypłacają całości kredytu na konto bankowe, robią to w transzach. Każda z nich może liczyć od 400 nawet do 600 zł miesięcznie. Mamy wtedy pewność comiesięcznego wpływu funduszy na nasze konto. Uzyskane w ten sposób pieniądze możemy przeznaczyć na dowolnie wybrany przez nas cel. Kredyt dla studenta może być również przeznaczony na zakup mieszkania. Jest to możliwość inwestycji na przyszłość, dla którzy już podczas studiów wiedzą, że zostaną w tym mieście po ich skończeniu. Spłatę naszego dofinansowania rozpoczynamy dopiero po dwóch latach od chwili skończenia studiów. Bardzo ważny jest fakt, że od czasu przyznania nam kredytu do chwili, w której musimy zacząć go spłacać, bank nie nalicza nam odsetek. Okres na jaki rozłożone są raty jest dwukrotnie dłuższy niż okres pobierania kredytu dla studenta. W przypadku gdy przerwiemy studia spłata naszego kredytu rozpoczyna się w drugim miesiącu od skreślenia z listy.

 

Kredyt dla studenta jest kredytem niskooprocentowanym, z myślą o łatwiejszym początku dla młodych ludzi tuż po studiach. Jednakże wybierając miejsce i kierunek studiów powinniśmy dobrze przemyśleć sposób naszego utrzymania tam, jednym z nich jest właśnie kredyt dla studenta.