Kredyt remontowy czy kredyt gotówkowy

8 stycznia 2012

Aby wyremontować mieszkanie najczęściej bierzemy kredyt gotówkowy. Istnieją jednak oferty bankowe, które finansują tylko taki rodzaj inwestycji. Mowa tu o kredytach hipoteczno remontowych.

Zaczynając remont nie jesteśmy w stanie przewidzieć ile tak na prawdę wydamy pieniędzy, można jedynie zaokrąglić pewną sumę. Jednak gdy okazuje się, że nie mamy wystarczających funduszy, zwykle decydujemy się na szybki kredyt gotówkowy. Czy jest to oby najlepsze rozwiązanie?
Szybie kredyty gotówkowe, oferują takie firmy jak Provident. Aby wejść w posiadanie gotówki wystarczy wykonać jeden telefon. Należy jednak pamiętać, że takie kredyty zwykle są wysoko oprocentowane i najczęściej nie warto po nie sięgać. Dlatego zanim rozpoczniemy remont mieszkania czy domu należy dokładnie zaplanować wszystkie wydatki. Warto pomyśleć o kredycie hipotecznym na remont mieszkania. Kredyt remontowy to specjalny rodzaj kredytu, który finansuje koszty związane z remontem nieruchomości. Wprawdzie nie wszystkie banki oferują taką pożyczkę ale nie jest to nowy produkt na rynku.
Kredyt remontowy jak każdy rodzaj kredytu łączy w sobie zarówno plusy i minusy. Pierwszym ale dość zjadliwym minusem jest to, że wymaga on dużo formalności. Poza tym na remontowanej nieruchomości ustanowiona zostaje hipoteka, która służy jako zabezpieczenie finansowe dla banku. Innym negatywnym aspektem mówiącym, że kredyt remontowy może nie być najlepszym rozwiązaniem jest brak swobody w wydawanych funduszach. Wszystkie czynności związane z remontem trzeba dokładnie dokumentować.
Nie mniej jednak kredyt remontowy to również plusy. Przede wszystkim można liczyć na o wiele większą sumę kredytu niż w przypadku innych rodzajów pożyczek. Kredyt jest stosunkowo tani ma niskie oprocentowania i niskie raty ponieważ rozłożone są one na długi okres spłaty.