Najlepsze 50 na 50

24 maja 2011

Kto z nas nie marzył kiedyś o własnych czterech kółkach? Kto nie marzył, aby zasiąść za kierownicą własnego auta? W nieodległych przecież peerelowskich czasach mogliśmy tylko o tym pomarzyć. Owszem produkowaliśmy syrenki,fiaty i polonezy, ale można je było kupić tylko na specjalne talony, a poza tym kogo było na to stać. Teraz też nie wszystkich stać, ale samochód na kredyt jest już w stanie kupić wielu naszych rodaków. Najlepszym tego przykładem jest fakt, że po naszych fatalnych drogach jeżdżą już miliony aut. Fakt, że są to najczęściej samochody bardzo już sfatygowane, ale coraz więcej jest też aut fabrycznie nowych. No i teraz samochód na kredyt nie jest już utopią jak kiedyś, ale rzeczywistością i ma już do niego dostęp coraz wiecej osób.
– To prawda, że samochodów nam stale przybywa, że najczęściej kupujemy samochód na kredyt, a banki coraz chętniej pożyczają pieniądze na zakup samochodu. Wielu zwolenników ma kredyt 50 50, czyli za połowę ceny auta płacimy w salonie gotówką, a drugą połowę kredytujemy. Taki kredyt 50 50, taką sprzedaż, proponują przede wszystkim salony samochodowe powiązane z producentami aut. I trzeba powiedzieć, że cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów.Też taki samochód na kredyt zakupiłem w salonie toyoty i jestem oczywiście z tego bardzo zadowolony – stwierdził jeden z kierowców.
Tymczasem jak kupić auto to i ubezpieczyć. Jeżeli kupujemy auto w salonie dealer z pewnościa zaproponuje nam pakiet, czyli oc ac oraz nnw, ale nie mamy obowiązku takiego pakietu wykupić, możemy ubezpoieczenia wykupić pojedynczo, tylko, że wtedy jest to drożej. Pamietajmy też, że na rynku ubezpieczeń samochodowych jest duża konkurencja, różne są więc stawki i warunki, warto to wszystko sprawdzić, a nawet poprosić i kalkulację składki. Przy ac warto zwrócic uwagę na mozliwość zniesienia tak zwanego wkładu własnego. No i trzeba też pamiętać, że sama cena to nie wszystko. Są firmy ubezpieczeniowe, które oferują opcje dodatkowe takie jak chociażby usługę assistance, czyli pomoc świadczoną przez wyspecjalizowane firmy w razie wypadku i potrzeby odholowania auta do naprawy. Możemy też sprawdzić czy taka usługa istnieje przy ubezpieczeniu oc. Jest jeszcze jedna nie mniej ważna sprawa, warto również sprawdzić czy ubezpieczenie samochodowe w ramach tej polisy daje możliwość skorzystania z uproszczonych wypłat oc i ac.