Najpierw pomyśl

10 stycznia 2011

Coraz większe mamy problemy z gotówką, ponieważ mamy jej coraz mniej. Coraz częściej też staramy się ją pożyczyć. Najlepiej w banku, bowiem pożyczka w  firmach parających się tym biznesem to zawsze zbyt duże ryzyko. Osoby nie narzekające na nadmiar gotówki z pewnością będą chciały się dowiedzieć na jakich zasadach i czy w ogóle taką gotówkę w bankach będą mogli pożyczyć. Najprościej zrobić to za pośrednictwem kart kredytowych.
Od czasu kiedy w Polsce zaczęły funkcjonować bankomaty życie stało się prostsze i łatwiejsze. Klienci banków nie muszą już wystawać w kolejkach przed kasami bankowymi po to tylko, aby wybrać gotówkę i nie muszą nosić jej przy sobie, bowiem zawsze jest to problem. Natomiast karty płatnicze pozwalają na bezgotówkowy obrót, a także na wybieranie pieniędzy z bankomatów.  Oczywiście najprościej plastikowymi pieniędzmi jest płacić w super i hipermarketach oraz w firmach usługowych. Ale to dla tych, którzy mają na kontach pieniądze. Dla osób mających kłopoty z gotówką system płacenia kartami kredytowymi okazał się najlepszym z możliwych. Niestety później stał się też ich dramatem, ponieważ wiele osób przeliczyło się ze swoimi możliwościami finansowymi, albo nie znało zasad korzystania z kart kredytowych i wpadły w tarapaty finansowe. Tymczasem wystarczyło zastosować kalkulator zdolności kredytowej, wyliczyć swoje możliwości finansowe i wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie ofertę. Karty kredytowe są dobre, ale dla myślących osób – powiedział znawca tego rynku.
I ma rację, ponieważ zawsze trzeba mierzyć siły na zamiary, a w wyborze najkorzystniejszej karty kredytowej z pewnością taki kalkulator zdolności kredytowej pomoże w podjęciu właściwej decyzji. Niestety nie wszyscy pamiętają, że za pośrednictwem kart kredytowych zaciągamy kredyt w banku, z którego musimy rozliczyć się w terminie określonym przez bank. Jeżeli tego nie zrobimy będziemy mieli z tego powodu poważne kłopoty finansowe, bowiem kary z tego tytułu są naprawdę dotkliwe. Dlatego trzeba znać zasady funkcjonowania kart kredytowych i ściśle je przestrzegać. Trzeba dobierać oferty banków do naszych możliwości finansowych, trzeba wyznaczać sobie priorytety i trzeba stosować kalkulator zdolności kredytowej.Tymczasem nadal wielu właścicieli kart przyznaje się do kompletnej niewiedzy, a są też tacy, którzy mają w portfelu kilka czy nawet kilkanaście kolorowych kartoników. Czy w takiej sytuacji można się dziwić, że  zapominają o terminach rozliczeń z bankiem, albo po prostu gubią się w tym wszystkim. Dlatego jest tyle niespłacanych kredytów, zaległości i finansowych problemów właścicieli tych kart. Dlatego banki postanowiły skończyć z rozdawnictwem kart kredytowych i bardziej przyglądać się finansowym możliwościom swoich klientów.
.