Oferty się zmieniają

17 października 2011


 

Finanse, właściwa gospodarka nimi, są podstawą nie tylko w prawidłowym funkcjonowaniu przedsiębiorstw, ale także  życiu codziennym. W firmie pieniądze, finanse firmy przetrzymywane są w banku. Każda firma ma swoje konto w banku na którym lokowane są pieniądze. Podobnie lokują swoje pieniądze osoby indywidualne. Kończy się powoli czas przysłowiowych pończoch czy skarpet. Teraz większość z nas ma swoje konto w banku, na które przelewa pieniądze z wynagrodzenia za pracę, emerytury, czy też zarobione w inny sposób. Bank w swojej ofercie ma nie tylko zwykłe konto bankowe, które nota bene jest nie oprocentowane, albo prawie nie oprocentowane, ale także konto oszczędnościowe.  Konta oszczędnościowe są już nawet przyzwoicie oprocentowane, dlatego decydując się na założenie konta w banku postarajmy się dokładnie przejrzeć oferty co najmniej kilku banków. Propozycji takich nie brakuje i naprawdę mamy w czym wybierać. Konta oszczędnościowe jak wiadomo zakładają osoby, które najczęściej nie narzekają na brak gotówki, a wręcz mają jej nadmiar.

– Ja nie mam pieniędzy więc zakładanie konta oszczędnościowego mnie tak naprawdę nie interesuje. Najczęściej moje konto bankowe świeci pustkami, nawet jeżeli mam kredyt odnawialny. O jakimkolwiek więc oprocentowaniu nie może być tu mowy, bowiem nie ma co oprocentowywać. Gdzieś czytałem, że na nie oprocentowanych kontach bankowych bezużytecznie leżą miliardy złotych. Jeżeli tak rzeczywiście jest to nie wiem jakim cudem ludzie zgromadzili takie środki i dlaczego je nie zainwestują. Na przykład w lokaty bankowe, lub nie złożą tych pieniędzy na oprocentowane konta oszczędnościowe. Widocznie większość z nich to osoby starsze, które nie bardzo orientują się w bankowych niuansach – twierdzi jeden z posiadaczy konta bankowego.

Przy wyborze najlepszego dla nas konta bankowego pomocne będzie porównanie ofert, albo ranking kont osobistych. Ranking jednego z portali obejmujący ostatnie dwa miesiące wyraźnie podkreślił dominację dwóch banków kredyt banku oraz boś. Nie tak dawno dobre konto w banku można było założyć w Inteligo oraz w  toyota bank. Pozostałe banki praktycznie się nie liczyły w tej rozgrywce. Jednakże nadal interesująco przedstawia się jednak propozycja mbanku i jego ekonto. Z kilku powodów. Przede wszystkim klienci nie płacą za założenie konta oraz późniejsze jego prowadzenie, bank nie wymaga nawet określenia minimalnych i regularnych wpłat, proponuje bezpłatną kartę debetową oraz prawie 4000 bezprowizyjnych bankomatów. Trzeba jednak w tym miejscu powiedzieć, że oferty kont osobistych stale się zmieniają. Z miesiąc z pewnością na podium tego rankingu będą inne banki, dlatego trzeba stale sprawdzać oferty bankowe.