Szukasz kredytu bez BIK i KRD przez Internet?

11 czerwca 2017

Kiedy możemy starać się o kredyty bankowe w nadziei, że zostaną nam udzielone? Jeżeli mamy pozytywną historię kredytową oraz zdolność kredytową. Czy bez spełnienia tych warunków istnieje szansa na kredyt bez BIK i KRD, najlepiej przez Internet?

Banki są nieugięte w swej polityce kredytowej i jeżeli stawiają na rygorystyczne warunki udzielania kredytów, będą przy nich trwać. Jeżeli natomiast łagodzą swoje stanowisko, wówczas łatwiej uzyskać kredyt, ale jeśli starający się o kredyty nie będą klientami wiarygodnymi dla banków, nie otrzymają żadnych środków. Z tej racji dla wielu osób starających się o kredyty, które nie mają pozytywnej historii kredytowej czy też zdolności kredytowej, Internet staje się sprzymierzeńcem. Najczęściej o takie kredyty można starać się w instytucjach pozabankowych, w dodatku w dość wygodny sposób, nawet nie wychodząc z domu, czyli właśnie online.

Trzeba wiedzieć, że nawet szukając kredytów w firmach pozabankowych, nie udzielają one kredytów bez weryfikacji. Jeżeli nie mają dostępu do bazy danych Biura Informacji Kredytowej, mogą zasięgnąć informacji o starających się o kredyty w Krajowym Rejestrze Długów. To nie oznacza, że figurujący w tym rejestrze klienci automatycznie zostają wykluczeni. Wszystko zależy od przyczyny rejestracji dłużnika w KRD.

Najszybciej można uzyskać pożyczkę w firmach działających przez Internet i wówczas starający się o pożyczki nie są sprawdzani ani w BIK-u, ani w KRD, ale też kwoty pożyczek nie są zbyt wysokie. Najczęściej opiewają na kilkaset złotych, najwyżej 2 tys. zł. Takie pożyczki są udzielane bardzo szybko, ponieważ formalności sprowadzają się do niezbędnego minimum. Jednakże lepiej w firmach pozabankowych nie pożyczać gotówki, ponieważ koszty przez nie naliczane są bardzo wysokie, nawet dla tak niskich kwot. W związku z tym rodzi się pytanie, czy można znaleźć w Internecie inne formy pożyczenia pieniędzy bez BIK-u oraz KRD? Rozwiązaniem są pożyczki społecznościowe, polegające na pożyczaniu pieniędzy pomiędzy osobami prywatnymi za pośrednictwem specjalnych platform internetowych.

Social Lending to angielska nazwa pożyczek społecznościowych, które dotarły w 2008 r. do Polski z Wielkiej Brytanii. Zasady działania pożyczek społecznościowych najlepiej wyjaśnia Comperia.pl. Z jednej strony instalują się inwestorzy, którzy dysponują pewną kwotą gotówki i mogą pożyczyć ją na określony procent, z drugiej strony są pożyczkobiorcy, którzy określają, jaką kwotę chcą pożyczyć i na jaki procent. Wszystko odbywa się drogą elektroniczną. Jeżeli strony dojdą do porozumienia, finalizują transakcję. Jeśli ktoś jest zainteresowany taką formą pożyczenia pieniędzy, powinien zarejestrować się na portalu oraz dostarczyć skany dowodów potwierdzających tożsamość, niezbędnych do weryfikacji klienta.