Tani kredyt samochodowy.

30 października 2011

 

Gdzie znaleźć taki kredyt samochodowy? Takie pytanie zadaje sobie nie jedna osoba. Trudno jest znaleźć najlepszą ofertę kredytową, skoro banki i inne instytucje finansowe zarzucają klientów coraz to nowszymi ofertami.

Kredyt samochodowy to niekiedy jedynie rozwiązanie na spełnienie marzenia o własnym aucie. I wcale nie musi to być nowy samochód kupiony bezpośrednio w salonie, można kupić auto używane i cieszyć się równie atrakcyjnym komfortem jazdy.

Wiele banków oferuje swój produkt jako tani kredyt samochodowy. Przyjrzyjmy się kilku aktualnym propozycjom banków w zakresie kredytu na auto.

Alior Bank oferuje klientom tani kredyt samochodowy z oprocentowaniem 6,08%. Poza tym finansowanie inwestycji do 150 tysięcy złotych bez konieczności dopłacenia wkładu własnego. Alior Bank proponuje dojazd doradcy kredytowego w wyznaczone miejsce przez klienta, a ponadto rozpatrzenie decyzji kredytowej w ciągu godziny a wypłata środków podobno nastąpi w trakcie jednego dnia. Oferta Alior banku z pewnością może kusić. Nie mniej jednak przyjrzyjmy się bliżej propozycji innego banku.

Z kolei Raiffeisen Bank posiada kredyt samochodowy z oprocentowanie 6,99%. Jednak w porównaniu do Alior Bank kredyt można uzyskać nawet do 200 tysięcy złotych. Poza tymi dwoma faktami z oficjalniej strony banku nie można dowiedzieć się nic konkretnego.

W takim przypadku warto jest skorzysta z informacji zawartych w internetowych rankingach klasyfikujących tanie kredyty samochodowe. Rankingi te opracowywane są przez analityków, którzy na pierwszych miejscach umieszczają kredyt samochodowy, który można zaciągnąć na korzystnych warunkach.

Taki kredyt samochodowy to kredyt, którego raty nie będą zbyt uszczuplać naszego portfela. Nie mniej jednak aby wybrać najlepszą ofertę należy przejrzeć kilka propozycji banków, których z kolei na rynku nie brakuje.