Staranny wybór kredytu jest bardzo ważny

26 czerwca 2014

Przy różnych bankach różnych oferta i różnych starających się o kredyty bankowe ważne jest porównanie kredytów i dopasowanie do konkretnego kredytobiorcy.

Owszem oferta kredytowa jest bogata ale nie dla wszystkich jest taka sama. Oczywiście samo porównanie kredytów to za mało na wybór jak najkorzystniejszej oferty kredytowej ale z pewnością porównanie kredytów da nam wskazówki w jakim kierunku powinniśmy iść w swych analizach kredytowych. Jednakże nie oszukujmy się tych analizujących ofertę kredytowa i badających rynek kredytowy jest niewiele osób i najczęściej starający się o kredyty albo kierują się reklama bankową albo po prostu idą do najbliższego banku i biorą po prostu kredyt.

Oczywiście jeżeli mają zdolność kredytowa oraz spełniają wszystkie warunki bankowe.

Trzeba bowiem wiedzieć ze banki dość niechętnie podchodzą do udzielania kredytów i to jest na dzień dzisiejszy ich polityka kredytowa. Poza tym pamiętajmy że prócz banków nad akcja kredytowa czuwa też komisja nadzoru finansowego ze swoimi rekomendacjami. Ale tak czy inaczej banki udzielają kredytów chociaż akcja kredytowa banków nie jest już tak mocno rozwinięta jak kiedyś i kredyty są o wiele droższe niż kiedyś, ale przecież nie brakuje starających się o kredyty których stać jest na nie oraz na ceny jakie banki proponują w swojej ofercie.

Nie oznacza to jednak ze tych starających się o kredyty nie interesują koszty kredytów i dlatego oni również poszukują jak najkorzystniejszych kredytów a poszukiwania to również wspomniane już porównanie kredytów, analizy rynku kredytowego a także obliczenie kosztów poprzez kalkulator kredytowy.

Nie zapominajmy tez o doradcach finansowych, którzy pomogą nam w wybraniu jak najlepszych kredytów, niestety zbyt często nie staramy się korzystać z ich porad. Bierzemy je po prostu w ciemno i to nasz błąd.