W poszukiwaniu dobrego kredytu

29 grudnia 2011

Mówiąc o dobrym kredycie, to tak jak powiedzieć o grzecznym łobuzie. Nie ma bowiem nic dobrego w tym, że musimy pożyczyć pieniądze, a potem oddać je z nawiązką. Nie zmienia to faktu, że prędzej czy później większość z nas będzie musiała sięgnąć po takie rozwiązania, a wtedy dobry kredyt, to taki, który zabierze od nas najmniej i dostarczy w miarę możliwości jak najmniej problemów. Przyjrzyjmy się zatem zestawieniu najlepszych kredytów gotówkowych i mieszkaniowych.
Najlepsze kredyty hipoteczne:
1. Eurobank sfinansuje do 100% wartości nieruchomości, pobierze prowizję od 0-3%, a za wcześniejszą spłatę pobierze również od 0-3% prowizji. Oprocentowanie waha się między 5,69%, a 7,59%.
2. BPH sfinansuje do 96% wartości nieruchomości, prowizja dla banku pomiędzy 0-4,2%, wcześniejsza spłata będzie kosztować 0-2% kwoty kredytu, a dostępne oprocentowanie ustalane będzie indywidualnie, minimalnie jednak jest to 5,59%.
3. ING Bank Śląski daje do 90% wartości nieruchomości, oprócz tego prowizja za przyznanie kredytu jest niższa niż u konkurencji i waha się od 0 do 2,9%, a bank nie wymaga prowizji za wcześniejszą spłatę. Atrakcyjne jest też oprocentowanie zawarte w przedziale między 5,38% a 7,73%
Jeżeli zaś chodzi o dobry kredyt gotówkowy to warto zapukać do drzwi:
1. BNP Paribas, który oferuje jedyne 10,36% przy prowizji 3%
2. Getin Noble Bank z odsetkami na poziomie 11,79% przy prowizji 0%
3. Eurobank, który oferuje odsetki 15,5% z prowizją 3%, ale ciekawymi dodatkowymi opcjami.
Dobry kredyt musi cechować się też wieloma innymi zaletami, takimi jak możliwie jak najmniej drobnych opłat czy niewiele formalności do załatwienia po drodze. Ważne jest też nastawienie banku do klienta. Czasem zdarza się sytuacja, w której klient nie może spłacić raty w terminie i potrzebuje trochę wyrozumiałości. Nie każdy bank w swojej ofercie taką posiada, a żeby wziąć tzw. dobry kredyt jest to potrzebne.